Wednesday, November 23, 2022

Na Święto Dziękczynienia w kilku stanach benzyna mocno staniała, ale...

(Sheetz / Fox News)

Ponieważ miliony ludzi wyruszają w drogę na Święto Dziękczynienia, kierowcy z Teksasu odczuwają ulgę przy dystrybutorze z najtańszym paliwem. Cena benzyny spadła poniżej 3 dolarów po raz pierwszy od stycznia, mówi AAA Texas.

Średnia cena w całym stanie za galon zwykłej benzyny bezołowiowej wynosi 2,97 USD w Teksasie, przy średniej krajowej 3,64 USD za galon.

AAA Texas twierdzi, że 4 miliony Teksańczyków planuje podróżować co najmniej 50 mil od domu w Święto Dziękczynienia, z czego 3,6 miliona prowadzi samochód.

Troche na większą skalę, bo w kilku stanach (Maryland, Karolina Północna, Ohio, Pensylwania, Wirginia i Wirginia Zachodnia), sieć restauracji i sklepów ogólnospożywczych, Sheetz, będzie oferować benzynę bezołowiową za 1,99 USD za galon od 21 do 28 listopada.

Ale...

Niestety jest mamy tez, ale. W tym tygodniu linie lotnicze dramatycznie podniosły ceny biletów dla tych którzy do ostatniej chwili czekali z ich zakupem. Dla przykładu, bilet z Las Vegas do Nowego Jorku, który normalnie kosztuje 700 dolarów od niedzieli do czwartku kosztuje 2 600 USD.

W innych stanach ceny benzyny generalnie wzrosły około 15-20 centów za galon.