Tuesday, December 20, 2022

Apteki ograniczają sprzedaż leków przeciwbólowych dla dzieci


Fox Business: Apteki ograniczają zakupy leków przeciwbólowych dla dzieci, ponieważ choroby układu oddechowego nadal rozprzestrzeniają się w Stanach Zjednoczonych, w tym grypa, RSV i COVID-19. CVS Pharmacy nałożyła limit dwóch produktów przy zakupach produktów przeciwbólowych dla dzieci w sklepach i Internecie.

„Jesteśmy zaangażowani w zaspokajanie potrzeb naszych klientów i współpracujemy z naszymi dostawcami, aby zapewnić stały dostęp do tych produktów” – powiedział rzecznik CVS.

Przedstawiciele służby zdrowia w całym kraju ostrzegają przed wyjątkowo wczesnym i ciężkim sezonem grypowym. Dyrektor CDC, dr Rochelle Walensky, powiedziała w telebriefingu na początku tego miesiąca, że pod koniec listopada liczba wizyt lekarskich z objawami ze strony układu oddechowego była wysoka lub bardzo wysoka w 47 jurysdykcjach.

„Wirusy układu oddechowego nadal rozprzestrzeniają się na wysokim poziomie w całym kraju, a nawet w obszarach, w których RSV może spadać, nasze systemy szpitalne są nadal obciążone dużą liczbą pacjentów z innymi chorobami układu oddechowego” – powiedział Walensky.