Saturday, February 11, 2023

USA ogłasza wizytę Bidena w Polsce przed rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę


 Amerykańskie media doniosły jako Top Story, że Prezydent Biden wybiera się do Polski.

CNN: Prezydent Joe Biden odwiedzi Polskę w tym miesiącu, aby uczcić pierwszą rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę, powracając do regionu, gdy wojna wkracza w nową, niestabilną fazę bez jasnej drogi do pokoju.

Głos Ameryki: Gdy zbliża się pierwsza rocznica rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Rosja stoi przed „trudnym wyborem” – poinformowało w sobotę Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii w swoim codziennym raporcie wywiadu.

NPR: Prezydent Biden ma odbyć krótką podróż do Polski w dniach poprzedzających rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę, powiedział Biały Dom.

CBS: Sekretarz prasowy Białego Domu, Karine Jean-Pierre, powiedziała, że prezydent będzie odwiedzał Polskę od 20 do 22 lutego. „Spotka się z prezydentem Polski Dudą, aby omówić naszą współpracę dwustronną, a także nasze wspólne wysiłki na rzecz wsparcia Ukrainy i wzmocnić odstraszanie NATO” – powiedział Jean-Pierre.

The New York Times: Biden planuje odwiedzić Polskę w rocznicę wybuchu wojny. Prezydent będzie w regionie przez trzy dni, ale Biały Dom nie powiedział, czy uda się na Ukrainę.