Sunday, February 5, 2023

Wszyscy pytają: Dlaczego tak późno zestrzelono chiński balon?


 Chiny wściekają się po tym, jak USA zestrzeliło ich balon, ostrzegając przed możliwymi „reakcjami” na „wyraźnie przesadną reakcję” ale w Ameryce i tak krytycy postrzegają to jako następny olbrzymi błąd polityczny Bidena. 

Kongresmen Joe Wilson, Republikanin z Południowej Karoliny, członek Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów, powiedział nawet w sobotę, że chińska saga balonów szpiegowskich potwierdziła, że zarówno prezydent Biden, jak i wiceprezydent Kamala Harris powinni zrezygnować z urzędu.

Po zestrzeleniu balonu wielodniowa saga, w której zagraniczny satelita mógł wlecieć w przestrzeń powietrzną Stanów Zjednoczonych, jest przedstawiana przez krytyków jako najnowszy cios dla wiarygodności USA pod rządami Bidena.

Przewodniczący Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów, Mike Rogers, powiedział, że zezwolenie balonowi na przelot przez Stany Zjednoczone jest „kolejnym przykładem słabości administracji Bidena”.

„Teraz Biały Dom musi udzielić odpowiedzi na pytanie, dlaczego zdecydowali się zezwolić balonowi szpiegowskiemu KPCh na przelot nad Stanami Zjednoczonymi i jakie szkody dla naszego bezpieczeństwa narodowego wynikły z tej decyzji” – powiedział.