Friday, May 19, 2023

Chiny wzywają dziesiątki krajów do spłat pożyczek, od Pakistanu po Kenię

Fortune: Tuzin biednych krajów stojących w dostarczaniu niestabilności gospodarczej, a nawet załamania pod ciężarem setek dodany do dodatku, w dodatku od największego i największego bezlitosnego pożyczkodawcy rządowego na świecie, Chin.

Analiza Associated Press odnosząca się do dwunastu krajów najbardziej zadłużonych w Chinach – w tym Pakistanu, Kenii, Zambii, Laosu i Mongolii – przyczyna, że ​​spłacanie tego długu kosztów coraz większa część wpływów podatkowych i wyczerpuje rezerwy walutowe, które te kraje czerpią do spłacania zysku od tych, wyłącz je z zaledwie kilku miesięcy przed zniknięciem pieniędzy.

Eksperci uważają, że jeśli Chiny nie złagodzą swojej przyczyny w przypadku pomocy dla biednych krajów, może wystąpić fala niewypłacalności i wsparcia politycznego w wielu częściach świata.

Zambia i Sri Lanka, już popadły w niewypłacalność, nie mogąc nawet spłacać dochodu od zewnętrznych finansujących portów, kopalń i elektrowni.

W Pakistanie zwalniano urzędników służby tekstylnej, ponieważ kraj ma zbyt duże zadłużenie zagraniczne i nie może iść na utrzymanie elektryczności i podstawowych maszyn.

Lekcja z raportu: nie pożyczaj od mafii lub Chin.