On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Monday, May 22, 2023

W Ameryce zaostrza sie walka o reparacje

 Walka o reparacje przybiera na sile w Stanach Zjednoczonych, ponieważ lokalni, stanowi i federalni urzędnicy rozważają wszystko, nawet siedmiocyfrowe płatności odszkodowania dla Afroamerykanów.

Podczas gdy niektórzy zwolennicy nazywają to od dawna oczekiwaną polityką odnoszącą się do historii ucisku, jej wrogowie nazywają to błędnym, prowadzącym do podziałów i szkodliwym podejściem, które raczej zaostrza problemy niż je rozwiązuje. Sondaże pokazują, że jest to zasadniczo niepopularne wśród Amerykanów, ale mimo to spotkało się z poważnym zainteresowaniem zarówno w Waszyngtonie, jak i gminach w całym kraju.

„Stany Zjednoczone mają moralny i prawny obowiązek zapewnienia odszkodowań za zniewolenie Afrykanów i trwały uszczerbek na życiu milionów Czarnych” – powiedziała reprezentantka Cori Bush z Montany na konferencji prasowej.