Saturday, June 24, 2023

Konto powiązane z Hunterem Bidenem otrzymało 5 milionów dolarów kilka dni po jego wiadomości z groźbami

FOX News: „Siedzę tutaj z moim ojcem i chcielibyśmy zrozumieć, dlaczego podjęte zobowiązanie nie zostało spełnione (...) chciałbym rozwiązać ten problem teraz, zanim wymknie się to spod kontroli, a teraz znaczy dziś wieczorem” – napisał Hunter Biden do chińskiego współpracownika w 2017 roku, na kilka dni przed otrzymaniem 5,1 miliona dolarów od chińskiej firmy.

Dwie transakcje o łącznej wartości 5,1 miliona dolarów miały miejsce w ciągu 10 dni od wiadomości odkrytych w czwartek przez House Ways and Means Committee. W wiadomościach – udostępnionych panelowi za pośrednictwem demaskatora IRS Gary'ego Shapleya Jr., który nadzorował śledztwo agencji w sprawie Huntera Bidena – Hunter Biden skrytykował partnera biznesowego Henry'ego Zhao za niewypełnienie swojego „zobowiązania” i posunął się nawet do pogróżek.

Dochodzenie – o kryptonimie „Sportsman” – zostało wszczęte jako „odgałęzienie” dochodzenia IRS w sprawie „zagranicznej platformy amatorskiej pornografii online”, zeznał Shapley przed komisją Izby Reprezentantów.

Wszystko wskazuje na to, że kłopoty Trumpa z wymiarem sprawiedliwości to próba odwrócenia uwagi od tego śledztwa.