Wednesday, June 28, 2023

Prawodawcy wzywają do natychmiastowego moratorium na rozwój morskiej energetyki wiatrowej

 FOX News: Na początku tego tygodnia Kongresmen Chris Smith, przedstawiciele branży i eksperci spotkali się z urzędnikami z Government Accountability Office (GAO), czołowej federalnej agencji nadzoru, aby omówić ich obawy dotyczące rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. 

Według Smitha, który reprezentuje dystrykt wzdłuż wybrzeża Atlantyku, ponad godzinę z trzygodzinnego spotkania poświęcono skutkom militarnym.

GAO zgodziło się zbadać szeroko zakrojone skutki rozwoju morskiej energii wiatrowej. Dochodzenie obejmie wpływ turbin wiatrowych na operacje wojskowe i radar.

„Wpływa to na radar morski poprzez zakłócenia dźwiękowe. Powoduje zakłócenia, zacienianie” – powiedział Smith w wywiadzie dla Fox News Digital. „Nie będzie nic poza zakłóceniami. Radar nie będzie wiarygodny. Będziemy więc mieć statki każdej wielkości i różnorodności – statki wojskowe, statki oceaniczne i towarowe, w tym przewożące ropę naftową (...)– które potencjalnie mogłyby zagrozić innym statkom lub nawet niektórym z tych wiatraków”.

„Również straż przybrzeżna nie będzie w stanie prowadzić akcji poszukiwawczo-ratowniczych, szczególnie przy złej pogodzie, z powodu poważnej ingerencji, która się wydarzy” – kontynuował. „Ma to również wpływ na… zintegrowany system obserwacji podwodnej Marynarki Wojennej”.