Tuesday, June 20, 2023

Trump twierdzi, że rozmowa z Putinem opóźniła rosyjską inwazję na Ukrainę

Oto jak wielka jest roznica miedzy dwoma panami z imieniem Donald. Jeden na kilka lat powstrzymal atak na Ukraine. Drugi nie zrobil nic (i miejmy nadzieje, ze to wszystko).

Fox News: Były prezydent Trump stwierdził w poniedziałek, że rozmowa, którą odbył z prezydentem Rosji Władimirem Putinem opóźniła inwazję tego kraju na Ukrainę o kilka lat.

Trump opowiedział podczas ekskluzywnego wywiadu w „Raporcie specjalnym” o rozmowie z Putinem kiedy powiedział mu, że inwazja będzie „katastrofą” i że będzie mial „piekło do zapłacenia”.

Były prezydent zapytany o inwazję powiedział o Putinie: „Nie zrobiłby tego, gdybym to ja był prezydentem. Zrobił to po moim odejściu”.

Jeśli chodzi o obecny konflikt, kandydat na prezydenta powiedział, że nie będzie się zastanawiał nad tym, co może być zaangażowane w negocjacje między dwoma krajami – na przykład utrzymanie przez Rosję kontroli nad Krymem – ponieważ „utrudniłoby to negocjacje”.

Powiedział jednak, że może wynegocjować rozwiązanie „w ciągu 24 godzin”.

Dodał: „Chciałbym bardzo szybko zawrzeć umowę. I wiesz co? Śmierć by się skończyła, zniszczenia by się skończyły, bo spójrz, Ukraina została zniszczona”.