On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Wednesday, June 14, 2023

Trump zwraca się do zwolenników po zadeklarowaniu „niewinności” w sprawie dotyczącej tajnych dokumentów

 Prezydent Trump, który został oskarżony w 37 federalnych zarzutach w dochodzeniu w sprawie niewłaściwego przechowywania tajnych akt w Mar-a-Lago, przybył do New Jersey na wiec we wtorek wieczorem po rozprawie sądowej w Miami.

Były prezydent Trump określił swój federalny akt oskarżenia jako „ingerencję wyborczą” administracji Bidena, nazywając to „najbardziej haniebnym nadużyciem władzy w historii naszego kraju”.

Trump, obecny faworyt z 2024 r., nie przyznał się we wtorek w sądzie federalnym w Miami na Florydzie do 37 przestępstw federalnych wynikających z dochodzenia specjalnego prokuratora Jacka Smitha w sprawie jego rzekomego niewłaściwego przechowywania tajnych akt w Mar-a-Lago.

Trump, wygłaszając uwagi we wtorek wieczorem ze swojej posiadłości Trump National Golf Club w Bedminster, potępił Smitha jako „obłąkanego szaleńca” i potępił prezydenta Bidena za „aresztowanie i postawienie zarzutów swemu czołowemu przeciwnikowi politycznemu”.