Friday, July 28, 2023

Administracja Bidena odrzuciła prośbę Kennedy'ego o ochronę Secret Service

 Fox News: Robert F. Kennedy Jr. powiedział w piątek, że jego prośba o ochronę Secret Service jako kandydata na prezydenta (i w tym momencie najgroźniejszego konkurenta w partii Demokratycznej) w 2024 roku została odrzucona przez administrację Bidena.

W obszernym oświadczeniu opublikowanym na Twitterze kandydat Demokratów do Białego Domu odwołał się do zabójstwa swojego ojca, Roberta F. Kennedy'ego, podczas jego kampanii prezydenckiej w 1968 roku.

„Od zabójstwa mojego ojca w 1968 roku kandydaci na prezydenta mają zapewnioną ochronę Secret Service. Ale nie ja” – napisał Kennedy.

„Typowy czas rozpatrywania wniosków o ochronę pro forma od kandydatów na prezydenta wynosi 14 dni” – napisał. „Po 88 dniach braku odpowiedzi i po kilku działaniach następczych naszej kampanii administracja Bidena właśnie odrzuciła naszą prośbę”.

„Żądanie naszej kampanii obejmowało 67-stronicowy raport wiodącej na świecie firmy zajmującej się ochroną, szczegółowo opisujący unikalne i dobrze ugruntowane zagrożenia dla bezpieczeństwa i bezpieczeństwa, oprócz powszechnych gróźb śmierci” – powiedział Kennedy.