Monday, July 3, 2023

Administracja Bidena stara się wykorzystać sztuczną inteligencję do promowania lewicowej ideologii

FOX News: Według badań konserwatywnej grupy American Accountability Foundation (AAF), administracja Bidena aktywnie stara się wykorzystać sztuczną inteligencję do promowania przebudzonej, postępowej ideologii.

AAF przeprowadziła badania nad planami administracji dotyczącymi sztucznej inteligencji i ostrzega, że najwyżsi urzędnicy amerykańscy pod przewodnictwem prezydenta Bidena starają się wprowadzić „niebezpieczne ideologie” do systemów sztucznej inteligencji.

"Pod pozorem walki z 'dyskryminacją algorytmiczną' i szkodliwymi uprzedzeniami, administracja Bidena próbuje zaprogramować sztuczną inteligencję (AI), aby przestrzegała zasad obudzonej lewicy” – powiedział Fox News Digital prezydent AAF Tom Jones. 

„Biden jest doradzany w sprawie polityki technologicznej nie przez naukowców, ale przez aktywistów społecznych. Widzieliśmy już, jak największe firmy technologiczne na świecie, takie jak Google pod kierownictwem Erica Schmidta, wykorzystują swoją władzę, by forsować program lewicy. To przeniosłoby sojusz firm technologicznych i woke (przebudzonych)  na zupełnie nowy, naprawdę przerażający poziom”.

AAF przytoczyło kilka przykładów tego, co określiło jako kampanię administracji mającą na celu 'przebudzenie' AI.

Jednym z przykładów jest „ Plan karty praw AI ” wydany przez Biuro Polityki Nauki i Technologii Białego Domu w październiku ubiegłego roku. Dokument ostrzega przed „dyskryminacją algorytmiczną”, w której systemy sztucznej inteligencji traktują ludzi w różny sposób ze względu na ich rasę, płeć lub inne cechy, i wzywa do „przeglądu danych” wykorzystywanych jako część rozwoju lub oceny systemu pod kątem stronniczości w oparciu o historyczny i społeczny kontekst danych”.

Arati Prabhakar, dyrektor Biura Polityki Naukowej i Technologicznej Bidena , przemawiając na Szczycie Demokracji w marcu, zachwalała podpisanie przez Bidena zarządzenia wykonawczego, które jej zdaniem „promuje równość danych”, nakazuje agencjom walczyć z „dyskryminacją algorytmiczną” i zapewnia, że ​​agencje te wykorzystują sztuczną inteligencję do zwiększania „sprawiedliwości”.

To rozporządzenie wykonawcze , które Biden podpisał w lutym, określa, że ​​jednym z jego celów jest „wykorzenienie uprzedzeń w projektowaniu i stosowaniu nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja”.