Wednesday, July 19, 2023

Agent IRS, określany jako „Whistleblower X”, po raz pierwszy ujawni swoja tozsamosc

Fox News: Dwóch demaskatorów, którzy zarzucili Departamentowi Sprawiedliwości ingerencję polityczną w dochodzenie w sprawie najmłodszego syna prezydenta Bidena , Huntera, będzie zeznawać przed Kongresem w środę, w tym „Whistleblower X”, wieloletni agent specjalny IRS, którego tożsamość zostanie ujawniona po raz pierwszy podczas przesłuchania.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przed rozprawą, niezidentyfikowany urzędnik zamierza opisać siebie jako „informatora zmuszonego do ujawnienia prawdy” by rzucić światło na „cień, który unosi się nad naszym federalnym systemem prawnym”.

„Byłem świadkiem korozji standardów etycznych i nadużyć władzy, które zagrażają naszemu narodowi. Właśnie w tym kontekście zdecydowałem się rzucić światło na te działania i zdemaskować odpowiedzialnych.” [...] „Moim celem jest rozwiązanie problemów systemowych, które umożliwiły rozkwit niewłaściwego postępowania... to wezwanie do odpowiedzialności i reform”.

„Naród amerykański zasługuje na poznanie prawdy, bez względu na to, jak niewygodna lub niewygodna może być dla którejkolwiek partii politycznej”.

Informatorzy IRS twierdzą, że w sprawie Huntera Bidena wykonywano „powolne kroki dochodzeniowe”, które obejmowały  ostrzeganie syna prezydenta i personelu o trwających wysiłkach i opóźnianie działań egzekucyjnych w miesiącach poprzedzających wybory prezydenckie w 2020 roku.