Saturday, August 19, 2023

Agent FBI ujawnił, że Biden i Secret Service zostali powiadomieni o planach przesłuchania Huntera Bidena w 2020 roku

Fox News: Nadzorujący agent specjalny FBI powiedział śledczym Kongresu, że zespół przejściowy Bidena i kwatera główna Secret Service zostały poinformowane w grudniu 2020 r. o planach przeprowadzenia wywiadu z Hunterem Bidenem w 2020 roku, do którego w rezultacie w ogóle nie doszło, pomimo, że nawet był on uznany jako obiekt wieloletniego śledztwa federalnego.

Agent, który pracował dla FBI przez ponad dwie dekady i przeszedł na emeryturę w zeszłym roku, był przesłuchany pod przysięgą za zamkniętymi drzwiami przez Komisję Nadzoru Izby Reprezentantów.

Jego zeznania pojawiły się w związku z zarzutami, że decyzje prokuratorów podejmowane w trakcie śledztwa Huntera Bidena, kierowanego przez prokuratora USA Davida Weissa, były podejmowane pod wpływem polityki. 

Prokurator generalny Merrick Garland w zeszłym tygodniu starał się pokazać, ze nie ma upolitycznienia dochodzenia w sprawie syna prezydenta, który nie przyznał się do dwóch zarzutów podatkowych o wykroczenia i przestępstwa z użyciem broni po tym, jak zaaranżowana ugoda z Departamentem Sprawiedliwości rozpadła się w sądzie federalnym ze względu na niekonstytucyjność.

W piątek Garland wyznaczył Weissa na specjalnego 'niezależnego' prokuratora w dochodzeniu w sprawie Huntera Bidena i wszelkich innych spraw, które powstały lub mogą wyniknąć z tego śledztwa.

Ta nominacja wywołała oburzenie republikanów i krytyków Garlanda oraz pytania, w jaki sposób ten sam prokurator, który prowadził śledztwo przez ponad cztery lata – i oskarżony o pozwalanie politykom na wpływanie na decyzje – mógł teraz prowadzić śledztwo z percepcją niezależności od Departamentu Sprawiedliwości Bidena.

„Komitet Nadzorczy nie ma zaufania do prokuratora USA Weissa jako specjalnego prokuratora, biorąc pod uwagę jego niezdolność do zapobieżenia kontaktom z ludźmi Bidena, i nie pozwolenie agentom federalnym na przesłuchanie Huntera Bidena zgodnie z planem” – kontynuował Comer. „W ramach dochodzenia prowadzonego przez Weissa, śledczym uniemożliwiono podjęcie kroków, które mogłyby doprowadzić do Joe Bidena, zezwolono na przedawnienie niektórych przestępstw, a biuro prokuratora USA starało się dać Hunterowi Bidenowi bezprecedensową umowę (na uniknięcie kary)".

Przewodniczący Komisji Nadzoru Domowego, James Comer, mówi, że ujawnia to „niewłaściwe postępowanie” Departamenty Sprawiedliwości w dochodzeniu karnym wobec Bidena pod prokuratorem USA Weissem.