Saturday, August 12, 2023

Doktor Fauci przyłapany na kłamstwach przed Kongresem

Fox News: Senator Rand Paul, Republikanin z Kentucky, powiedział, że wierzy, że dr Anthony Fauci został złapany na wyraźnym „krzywoprzysięstwie” w zeznaniach przed Kongresem na temat badań nad koronawirusem w Chinach. Paul wyjaśnił, dlaczego dąży do „oficjalnego skierowania sprawy karnej” Fauciego do Departamentu Sprawiedliwości za kłamstwo pod przysięgą.

RAND PAUL: Nie wydaje mi się, żeby kiedykolwiek w historii zeznań był wyraźniejszy przypadek krzywoprzysięstwa i nie mówię tego lekko. Powiedział stanowczo, że rząd nigdy nie sfinansował tych badań nad zwiększeniem funkcji (wirusa). Teraz Rządowe Biuro Odpowiedzialności (GAO), przyznało, że fundusze pochodziły z NIH. Mamy pełniącego obowiązki dyrektora [Lawrence'a] Tabaka z NIH, który przyznał na piśmie, że pochodzą z NIH. Ale teraz mamy naprawdę 'dymiący pistolet', Fauci prywatnie mówił w przeciwieństwie do tego, co mówił publicznie, kiedy publicznie mówił mi, że absolutnie nie finansowaliśmy badań nad zwiększeniem funkcji w Chinach. Prywatnie mówił, że jesteśmy podejrzliwi, że wirus został zmanipulowany i jesteśmy podejrzliwi, ponieważ wiemy, że prowadzą badania nad wzmocnieniem funkcji. Następnie opisuje badania i jest to dokładnie badanie, które sfinansował NIH. Więc został tutaj złapany na gorącym uczynku, ale mamy niesamowicie stronniczego prokuratora generalnego [Merricka] Garlanda, który odmawia podjęcia działań, więc podjąłem niezwykły krok i udałem się do lokalnego prokuratora w Waszyngtonie, aby zobaczyć, czy on może coś zrobić. Problem polega na tym, że w całym systemie prawnym pełno jest stronniczości, i ludzie to widzą. Nie jesteś ścigany, jeśli jesteś Demokratą, bez względu na to, co robisz.

Według Fauciego, osoby powołane przez grupę zadaniową, w tym Francis Collins, były dyrektor Narodowego Instytutu Badań nad Genomem Człowieka i inni „wysoce wiarygodni” naukowcy posiadający doświadczenie w biologii ewolucyjnej, wyrazili zaniepokojenie „faktem, że w wirusie były mutacje, które byłyby najbardziej niezwykłe, gdyby wyewoluowały naturalnie u nietoperzy, i istnieje podejrzenie, że ta mutacja została celowo wprowadzona”. 

Nasza reakcja: wszystko wskazuje na to, że rząd USA usilnie tuszuje fakty, aby nie dopuścić do oskarżenia Chin o wywołanie pandemii. Trudno sobie wyobrazić jakie mogłyby być konsekwencje oskarżenia tego kraju o przyczynienie się do śmierci prawie siedmiu milionów ludzi na całym świecie, w tym ponad miliona w USA.