Tuesday, August 8, 2023

Ekspert ostrzega: USA jest na „krawędzi wojny” z Chinami

Fox Business: Podczas poniedziałkowego wywiadu dla Fox News, Gordon Chang, ekspert z międzynarodowego think tanku 'Gatestone Institute' omówił rosnące napięcia z Chinami, argumentując, że Stany Zjednoczone są „na krawędzi wojny”.

"Mamy klasę polityczną, która jest zadowolona z siebie, ma bardzo małe poczucie pilności gdy działania administracji Bidena nie powstrzymują chińskiej agresji" - powiedział Chang.

Na początku zeszłego tygodnia Chiny i Rosja przeprowadziły wspólną operację morską w pobliżu południowo-zachodniego wybrzeża Alaski, w wyniku której Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych zmobilizowała cztery niszczyciele , aby trzymać statki z dala od wód amerykańskich.

Pomimo ciągłych cybernetycznych i werbalnych ataków Chin na Stany Zjednoczone, administracja zmaga się z ideą kwitnącego partnerstwa Chin z Rosją.

Biden nazwał ten związek „znacznie przesadzonym” podczas swojej podróży do Kanady w marcu.

„Musimy również pamiętać, że Chińczycy postrzegają wojnę na Ukrainie nie jako wojnę między Ukraińcami a Rosjanami, ale przede wszystkim jako wojnę zastępczą, wojnę zastępczą między Chinami a Stanami Zjednoczonymi” – powiedział Chang.

Chang podkreślił znaczenie zwycięstwa Ukrainy w wojnie, argumentując, że jest to będzie „duże zielone światło” dla Pekinu w Azji Wschodniej, jeśli Rosja będzie kontrolować terytorium Ukrainy.

„Musimy pamiętać, że chińska doktryna polega na zagrożeniu użyciem broni nuklearnej, aby uniemożliwić Stanom Zjednoczonym i innym krajom przybycie z pomocą Tajwanowi, Filipinom, Japonii” – wyjaśnił.

Chang wzywa administrację do „szczerej rozmowy” z Amerykanami bo „Xi Jinping przygotowuje Chińczyków do wojny”.

„Chodzi o to, że chiński reżim, z powodu problemów w kraju, które w rzeczywistości stają się coraz poważniejsze, ma motywację do mobilizowania Chińczyków konfliktami za granicą” – powiedział.

„A to oznacza, że ​​jest to reżim, który może nas zaskoczyć, ponieważ my, Amerykanie, myślimy, że żyjemy w pokoju” – dodał Chang.