Wednesday, August 30, 2023

Gubernator Florydy ostrzegł mieszkańców znajdujących się na drodze huraganu aby uciekali

Fox News: Huragan Idalia zagraża Florydzie jako burza 3 kategorii z wiatrem o prędkości około 200 km/h i spodziewanym lądowaniem wkrótce – podało Narodowe Centrum Huraganów we wtorkowy poranek.

Według FOX Weather , burza Idalia została teraz sklasyfikowana do kategorii 4. O godzinie 7:00 czasu wschodniego burza była silnym huraganem 3. kategorii, zlokalizowanym około 80 km na północny zachód od Cedar Key i 100 km na południowy wschód od Tallahassee. Idalia poruszała się w kierunku północno-północno-wschodnim z prędkością 18 mil na godzinę.

Dziś rano o 6:30 czasu wschodniego gubernator Florydy Ron DeSantis powiedział, że „huragan dotrze na ląd w ciągu najbliższych dwóch godzin”.

„Nie wychodź na zewnątrz w środku tej burzy” – powiedział, gdy w pewnym momencie w pomieszczeniu, w którym przemawiał, w Tallahassee, w pomieszczeniu, w którym przemawiał, zamigotało swiatlo. „Jeśli tam, gdzie jesteś, jest spokojnie, może to być spowodowane tym, że znajdujesz się w oku cyklonu. A te warunki zmienią się bardzo, bardzo szybko. Więc gdziekolwiek jesteś, usiądź i nie bierz niczego za pewnik. To jest bardzo, bardzo potężna burza.”

„Kiedy wiatr ucichnie do wystarczającego poziomu, rozpoczną się poszukiwania i akcja ratownicza. Mamy przygotowanych osiem miejskich zespołów poszukiwawczo-ratowniczych, gotowych do działania. Trzydzieści trzy zespoły pogotowia ratunkowego. 5500 zolnierzy Gwardii Narodowej” – kontynuował DeSantis. „Jeśli zajdzie taka potrzeba, mamy także straż przybrzeżną w pogotowiu. Podjęte zostaną natychmiastowe wysiłki w celu przywrócenia prądu osobom, które stracą prąd”.

FOX Weather podaje, że „fala sztormowa wzdłuż zachodniego wybrzeża Florydy stale się nasila, w miarę jak burza wypycha wodę na brzeg. Oczekuje się, że w Tampie i zatoce Tampa nastąpi niebezpieczna fala sztormowa sięgająca 2 metrów, która zaleje główne obszary”.