Monday, August 7, 2023

Prokurator chce aby sąd zabronił Trumpowi upowszechniania materiałów dowodowych

Breitbart: Prokurator Jack Smith używa post Trumpa aby argumentować, że dostęp Trumpa do materiałów odkrycia w jego sprawie karnej powinien zostać ograniczony.

Proponowane przez Smitha zarządzenie ma na celu zapobieżenie „niewłaściwemu rozpowszechnianiu lub wykorzystywaniu materiałów odkrywczych w opinii publicznej.

„Takie ograniczenie jest szczególnie ważne w tej sprawie, ponieważ oskarżony wcześniej wydawał publiczne oświadczenia w mediach społecznościowych dotyczące świadków, sędziów, adwokatów i innych osób związanych z toczącymi się przeciwko niemu sprawami prawnymi” – argumentował Smith przed odniesieniem się do postu Trumpa na Truth Social: „JEŚLI PÓJDZIESZ PRZECIW MNIE, JA IDĘ PRZECIWKO TOBIE”.

Rzecznik Trumpa bronił postu Truth Social jako „przemówienie polityczne” i zaprzeczył, by odnosił się on do sprawy karnej.

„Cytowany post jest definicją wypowiedzi politycznej i był odpowiedzią na kochające Chiny, nieuczciwe grupy interesu i super grupy polityczne, takie jak te finansowane przez braci Koch...” – powiedział rzecznik.

Smith podobnie starał się o nakaz ochronny w sprawie dokumentów w Mar-a-Lago w czerwcu.

W tym czasie Trump twierdził , że nowojorski sędzia „naruszył” jego prawa wynikające z Pierwszej Poprawki, wdrażając nakaz ochronny, który zabrania mu udostępniania dowodów „jakimkolwiek platformom informacyjnym lub społecznościowym” bez uprzedniej zgody sądu.