Sunday, August 13, 2023

Senator Tim Scott: „Niewiarygodne,” Departament Sprawiedliwości chroni Bidena, atakując jego przeciwników

 Republikański kandydat na prezydenta zareagował na wiadomość, że prokurator generalny Merrick Garland mianował prokuratora USA Davida Weissa specjalnym prokuratorem w toczącym się dochodzeniu w sprawie Huntera Bidena, nazywając najnowsze wydarzenia całkowicie „niewiarygodnymi”. 

„Jedyne słowo, które od razu przychodzi na myśl, to niewiarygodne. Departament Sprawiedliwości nadal chroni rodzinę Bidenów i Demokratów, podczas gdy oni polują na swoich przeciwników politycznych” – powiedział Scott, wskazując na fakt, że David Weiss, osoba, która wymyśliła pierwotną łagodną umowę dla Huntera Bidena, teraz wygodnie działa jako "niezależny" specjalny prokurator.

„Nie ma nic niezależnego. Nie ma nic specjalnego. To znowu aksamitne rękawiczki” – powiedział Scott. „Nie rozumiem, czego ta administracja nie rozumie w sprawie noszenia przez Lady Justice (Temidę) opaski na oczach”.

Scott powiedział, że w ciągu ostatnich kilku lat Amerykanie widzieli, jak Departament Sprawiedliwości „poluje” nie tylko na byłego prezydenta Donalda Trumpa, ale także na rodziców na zebraniach rady szkolnej i działaczy pro-life jednocześnie chroniąc Demokratów, a „zwłaszcza” rodzinę Bidenów.

Scott powiedział, że „nie ma absolutnie żadnych wątpliwości”, że ostatnie posunięcie Garlanda i Departamentu Sprawiedliwości ma na celu „ochronę zarówno Departamentu Sprawiedliwości, jak i rodziny Bidenów przed przyszłymi postępowaniami”. Można jednak uspokoić Amerykanów, że większość w Izbie Reprezentantów spoczywa na Republikanach, którzy wydobyli „więcej na powierzchnię, niż widzieliśmy w ciągu ostatnich czterech lat”.