Thursday, August 24, 2023

Wczoraj Ameryka ogladała pierwszą debatę Republikanów

Fox News: Vivek Ramaswamy był największym przegranym wieczoru, a Nikki Haley była największym zwycięzcą. Twarda w kwestii bezpieczeństwa narodowego i zabezpieczenia granic, mądra w kwestii edukacji, była także jedyną kandydatką, która przedstawiła zwycięskie stanowisko w sprawie aborcji. 

Choć z dumą deklaruje się jako pro-life, przyznaje również, że Republikanie muszą szanować głęboko osobisty charakter sprawy i znaleźć złoty środek. Haley przedstawiła podejście obejmujące powszechną dostępność antykoncepcji, zachęcanie do adopcji, zakaz aborcji w późnym terminie i zaprzestanie demonizacji tej kwestii. 

Podczas debaty Gubernator Florydy Ron DeSantis został zapytany o hitowy utwór Olivera Anthony’ego, muzyka z Wirginii, „Rich Men North of Richmond”. DeSantis powiedział, że „bogaci ludzie na północ od Richmond” (czytaj nasz wczorajszy post) w Waszyngtonie postawili Amerykanów w „sytuacji” gospodarczej, w której się znaleźli, ale dodał, że „kraj znajduje się w fazie upadku”, ale „spadek nie jest nieunikniony”.

Rzeczywiście, skoro Trump ma obecnie 40-punktową przewagę w prawyborach i cieszy się powszechną lojalnością wśród Republikanów, wszyscy kandydaci musieli się przebić i dać wyborcom powód, aby wybrali ich, a nie byłego prezydenta . W środowy wieczór nikt nie odniósł takiego sukcesu.

Glenn Beck twierdzi, że to jednak Vivek Ramaswamy wygral bo po wczorajszej debacie Ramaswamy bedzie bardziej rozpoznawalny a Ameryce a juz teraz jest na trzecim miejscu.

Z jakiegos podowodu Fox News otrzymał ekskluzywne prawa do wideo z debaty.