Friday, September 8, 2023

Aktor Danny Masterson skazany na 30 lat więzienia za dwa gwałty

Fox News: Zwolennik scjentologii Danny Masterson znany z serialu telewizyjnego, That's 70s Show (Ten Show z lat 70-tych) skazany na 30 lat więzienia po wydaniu wyroku skazującego za dwa gwałty z użyciem siły, do których doszło w latach 2001–2003.

Aktorka Leah Remini: „Przez ponad dwie dekady Danny Masterson unikał odpowiedzialności za swoje zbrodnie. Chociaż Danny był jedynym skazanym, jego wyrok skazujący i wyrok stanowią akt oskarżenia przeciwko scjentologii, jej agentom i jej przywódcy, Davidowi Miscavige’owi”.

„Scjentologii udało się zatuszować zbrodnie Danny’ego z pomocą swojej agencji wywiadowczej, Biura do Spraw Specjalnych, czołowych urzędników „kościelnych”, sieci mediów, nieetycznych prawników, prywatnych detektywów, agentów i innych, którzy zaangażowali się w spisek mający na celu zatuszowanie przestępstw związanych z przemocą seksualną ” – napisała Remini. 

„Te kobiety nie tylko stanęły w obliczu prawdziwego piekła zgwałcenia i ukrycia ich gwałtów przez samą organizację, która obiecała je chronić, ale także spotkały się z bezlitosnym i karalnym prześladowaniem ze strony scjentologii i jej agentów, odkąd zwróciły się o pomoc do organów ścigania. Zawsze będę przypominała społeczeństwu, że w scjentologii, jeśli zgłosisz organom ścigania innego scjentologa, popełniasz poważne przestępstwo."

Prokuratorzy powiedzieli przysięgłym podczas procesu, że Masterson odurzył kobietom narkotykami, aby móc je zgwałcić. Powiedzieli, że wykorzystał swoją pozycję w kościele – do którego wówczas należały także wszystkie kobiety – aby uniknąć konsekwencji przez dziesięciolecia.