Wednesday, September 13, 2023

Demokraci oburzeni w związku z dochodzeniem w sprawie impeachmentu Bidena, ale to oni „ustanowili precedens”

Fox News: "Demokraci, którzy według krytyków wykorzystali procedurę impeachmentu i specjalnych prokuratorow, aby osłabić pozycję byłego prezydenta Trumpa, nie powinni być zszokowani ogłoszeniem przez spikera Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’ego śledztwa w sprawie rzekomego handlu wpływami prezydenta Bidena," - powiedział FOX News były czołowy doradca Busha.

Spiker Izby Reprezentantów Kevin McCarthy ogłosił we wtorek formalne dochodzenie w sprawie impeachmentu przeciwko prezydentowi Bidenowi, powołując się na „poważne i wiarygodne zarzuty dotyczące postępowania prezydenta Bidena”. W ciągu pierwszych 222 lat istnienia unii procedurę impeachmentu przeprowadzono tylko dwukrotnie – przeciwko prezydentom Demokratów Andrew Johnsonowi i Billowi Clintonowi – do czasu, gdy Demokraci dwukrotnie postawili Trumpa w stan oskarżenia w ciągu jego czterech lat urzędowania. 

„Nancy Pelosi i Demokraci ustanowili tutaj precedens” – powiedział w programie „The Story” były autor przemówień George'a W. Busha, Marc Thiessen.

Thiessen stwierdził, że ​​Pelosi ze stanu Kalifornia, i jej partia przez lata otwarcie i nadmiernie nadużywały instytucji politycznych i sądowych, aby atakować swojego głównego przeciwnika, Trumpa.

Śledztwo w sprawie rzekomej zmowy Trumpa z Rosją okazało się oparte na „teorii spiskowej” i choć rozmowa telefoniczna Trumpa z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim – zawierająca sformułowania sugerujące europejskiemu przywódcy przyjrzenie się działalności rodziny Bidenów w jego kraju – była „haniebna” „nie może być użyta do impeachmentu” – argumentował.

Thiessen powiedział, że najnowszym przykładem hipokryzji Demokratów w opłakiwaniu stosowania środków legislacyjnych, takich jak impeachment przeciwko przywódcy ich partii, jest fakt, że Senat Stanów Zjednoczonych uniewinnił Trumpa z tych samych zarzutów, jakie prokurator z Atlanty, Fani Willis, przedstawiła Trumpowi w związku z zamieszki z 6 stycznia.

Jeden z pozwów – w Kolorado – ma również na celu usunięcie Trumpa z kart do głosowania na podstawie klauzuli zawartej w czternastej poprawce do konstytucji – pomysł przedstawiony przez profesora prawa z Harvardu Laurence’a Tribe’a i byłego sędziego federalnego.

„Wszystkie te rzeczy, które zrobili: czy myśleli, że nie będzie żadnego odwetu? Czy myśleli, że Republikanie nie odwrócą się i nie powiedzą: «OK, stworzyliście precedens, my teraz użyjemy te narzędza… przeciwko wam?” – zapytał Thiessen.