Thursday, September 14, 2023

Mitt Romney wzywa Bidena do przejścia na emeryture

Fox News: Wyzwanie rzucone Bidenowi przez Romneya, byłego kandydata na prezydenta który przegrał z Obamą, następuje zaledwie kilka godzin po oficjalnym ogłoszeniu przez senatora pierwszej kadencji, że nie będzie ubiegał się o drugą kadencję, podając jako główny powód swojej decyzji swój zaawansowany wiek.

„Prezydent Biden, kiedy kandydował, powiedział, że jest postacią przejściową dla następnego pokolenia. Cóż, czas na zmianę” – powiedział Romney zapytany przez reportera, czy jego decyzja o nieubieganiu się o reelekcję ze względu na wiek powinna również dotyczyć Bidena (80 l.) i byłego prezydenta Donalda Trumpa (77 l.).

Komentarze Romneya nawiązywały do ​​tego, że Biden podczas swojej kampanii prezydenckiej w 2020 r. nazwał siebie „kandydatem na okres przejściowy”, co później tłumaczono, że będzie kimś, kto pomoże utorować drogę nowemu pokoleniu przywództwa Demokratów.

„Myślę, że byłoby wspaniale, gdyby zarówno prezydent Biden, jak i były prezydent Trump odsunęli się na bok i pozwolili swojej partii wybrać kogoś z następnego pokolenia… Myślę, że obie strony odniosłyby znacznie lepsze korzyści, gdyby były reprezentowane przez ludzi innych niż my, przedstawiciele pokolenia wyżu demograficznego” – dodał.

Zaniepokojenie wiekiem Bidena w obliczu jego reelekcji nadal rośnie, nawet wśród członków jego własnej partii. Z niedawnego sondażu Associated Press wynika, że ​​69% Demokratów uważa, że ​​Biden jest za stary, aby ponownie kandydować.