Saturday, September 16, 2023

Straż Graniczna w San Diego wypuszcza na ulice miasta setki nielegalnych imigrantów

Fox News: Agenci Straży Granicznej w San Diego wypuszczają setki nielegalnych imigrantów na ulice miasta, próbując uporać się z falą migrantów napływających do tego obszaru – zaraz po rozpoczęciu podobnych wypuszczań w Arizonie. W Arizonie agenci zatrzymują 2000 osób dziennie i pojawiają się zdjęcia przedstawiające przepełnione schroniska.

Tymczasem Teksas w dalszym ciągu używa drutu kolczastego, aby blokować migrantów próbujących nielegalnie przedostać się do kraju, odpierając wyzwanie rzucone przez administrację Bidena, próbującą powstrzymać Teksas przed budową bariery z boi na rzece Rio Grande.

Na całej granicy w tym tygodniu przez wiele dni miało miejsce ponad 7 000 nielegalnych przekroczeń, a w połączeniu z migrantami, którzy przybyli do portów wejścia, liczba ta wzrosła do ponad 9 000.

Źródła poinformowały w tym tygodniu Fox News, że wstępne przesłanki wskazują, że liczba zatrzymań migrantów w sierpniu przekroczy 230 000, co oznacza, że będzie to szósty miesiąc w tym roku podatkowym, w którym liczba zatrzymań migrantów przekroczy 200 000. Fox doniósł, że kierownictwo Straży Granicznej wyznacza cele, aby szybciej przyjmować migrantów w głąb kraju, deportować lub wydalać.