Tuesday, September 12, 2023

W tym tygodniu McCarthy da zielone światło dochodzeniu w sprawie impeachmentu Bidena

Fox News: Spiker Izby Reprezentantów Kevin McCarthy z Kalifornii powie dzisiaj Republikanom, że rozpoczęcie śledztwa w sprawie impeachmentu przeciwko prezydentowi Bidenowi jest „logicznym następnym krokiem”. 

Konferencja Izby Republikanów (GOP) planuje zorganizować w czwartek rano spotkanie, na którym przewodniczący kluczowych komisji przedstawią swoje najnowsze ustalenia i status dochodzeń w sprawie rodziny Bidenów. Oczekuje się, że przewodniczący Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów, przedstawiciel Jim Jordan ze stanu Ohio, i przewodniczący Komisji Nadzoru Izby Reprezentantów, przedstawiciel James Comer, ze stanu Kentucky, poprowadzą czwartkowe spotkanie. 

Oczekuje się, że podczas spotkania McCarthy powie, że dochodzenie w sprawie impeachmentu jest „logicznym kolejnym krokiem” dla większości republikanów. Dochodzenie to pierwszy etap procesu impeachmentu, podczas którego gromadzone są dowody na podstawie artykułów lub zarzutów postawionych urzędnikowi w stan oskarżenia. 

To specjalne spotkanie konferencyjne w czwartek stanowi dodatek do regularnie zaplanowanych cotygodniowych spotkań GOP w środę rano, podczas którego kierownictwo zazwyczaj określa priorytety na dany tydzień. O zaplanowanym na czwartek spotkaniu jako pierwszy poinformował Punchbowl News.