Thursday, October 5, 2023

Biden nagle buduje barierę na granicy

Fox News: Sekretarz Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) Alejandro Mayorkas stwierdził w środę, że istnieje „nagła i natychmiastowa potrzeba” odstąpienia od kilkudziesięciu przepisów federalnych w celu budowy muru granicznego w południowym Teksasie, gdzie wzrosła nielegalna migracja. DHS uzasadnił to posunięcie „dużą liczbą nielegalnych wjazdów” – w tym roku w sektorze doliny Rio Grande odnotowano ponad 245 000 spotkań migrantów.

Wkrótce po ogłoszeniu DHS były prezydent Trump oskarżył Bidena o wstrzymanie budowy muru granicznego i spowodowanie kryzysu na południowej granicy.

Liczba osób aresztowanych w roku budżetowym 2023 między portami wjazdu przez Straż Graniczną na południowej granicy, które znajdują się na liście obserwowanej przez FBI terroryzmu, osiągnęła w tym roku nowy rekord i wyniosła 151 aresztowań w roku budżetowym 23 w porównaniu z 98 w roku budżetowym 2022 i 15 w roku budżetowym 2021.

Lista obserwacyjna, to rządowa baza danych, która „zawiera wrażliwe informacje na temat tożsamości terrorystów”. Pierwotnie lista obserwacyjna zawierała informacje o znanych lub podejrzanych terrorystach, ale „ewoluowała w ciągu ostatniej dekady i obejmuje dodatkowe osoby, które stanowią potencjalne zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych, w tym osoby powiązane z znajdującymi się na liście obserwacyjnej”.

„Musi przywrócić pozostanie w Meksyku i (ustawę) tytuł 42” – powiedział Trump. „Musi robić wszystkie inne rzeczy, które robiliśmy”.

„Dlatego zbudowałem na granicy prawie 500 mil nowego, potężnego muru i byłby już ukończony” – powiedział rzecznik. „Zamiast tego Joe Biden zamienił nasz kraj w jedno gigantyczne sanktuarium dla niebezpiecznych przestępców”.