Sunday, November 26, 2023

Były lekarz Białego Domu ostrzega, że tempo pogarszania się funkcji poznawczych Bidena już naraża USA na „wielkie ryzyko”

 81. urodziny prezydenta Bidena zapoczątkowały jeszcze więcej rozmów na temat jego wieku i pogarszającej się bystrości poznawczej. Dwie rzeczy, które republikanin z Teksasu Ronny Jackson, były lekarz Białego Domu, uważa za uzasadnione powody do niepokoju.

„[Spadek] następuje szybko” – Jackson powiedział prezenterowi programu „Sunday Morning Futures”, Seanowi Duffy’emu.

"Opiekowałem się trzema prezydentami… więc wiem z pierwszej ręki, co znaczy być naczelnym wodzem i głową państwa. To wyczerpująca praca, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Ten człowiek nie może już podołać wykonywaniu tej roboty. Każdego dnia udowadnia nam, że nie potrafi wykonać tej pracy, ale sytuacja będzie się pogłębiać."

Jackson był lekarzem w administracji Busha, Obamy i Trumpa, i już wcześniej alarmował w sprawie Bidena, żądając nawet, aby przeszedł test poznawczy lub wycofał się z wyścigu w 2024 roku.

Jackson powiedział, że spadek ten jest widoczny od jakiegoś czasu, gdy spogląda wstecz na Bidena jako kandydata przed jego pojedynkiem w 2020 r. z ówczesnym prezydentem i obecnym faworytem Partii Republikańskiej Donaldem Trumpem, którego Jackson popiera w wyborach 2024 r.

„To po prostu niewiarygodne, jak bardzo zdegenerował się podczas swojej kadencji. Nie możemy sobie pozwolić na to, aby ten człowiek sprawował urząd przez resztę tej kadencji, a potem przez kolejne cztery lata. Już teraz naraża nas na wielkie ryzyko," - powiedział Jackson.