Friday, November 3, 2023

Zgroza w USA: Spiker Kongresu żyje od wypłaty do wypłaty

Foxnews.com: Część Amerykanów opowiedziała się w środę za spikerem Izby Reprezentantów Mike'iem Johnsonem po tym, jak w raporcie prasowym wskazano na jego finanse osobiste i naświetlono możliwość , że żyje od wypłaty do wypłaty. 

„The Daily Beast” opublikował raport zatytułowany „Czy nowy spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson ma konto bankowe?”, którego podtytuł stwierdzał, że „nigdy nie podał konta bankowego w swoich ujawnieniach finansowych. W rzeczywistości w swoim najnowszym ujawnieniu w ogóle nie wymienia ani jednego aktywa.”

"Z ujawnionych informacji wynika, że ​​w ciągu siedmiu lat Johnson nigdy nie zgłosił posiadania rachunku bieżącego ani oszczędnościowego na swoje nazwisko, ani na swoją żonę czy którekolwiek z dzieci."

„Oczywiście jest mało prawdopodobne, że Johnson w rzeczywistości nie ma konta bankowego” – kontynuował Sollenberger. „Bardziej prawdopodobne jest, że Johnson żyje od wypłaty do wypłaty – do tego stopnia, że ​​nie ma wystarczającej ilości pieniędzy na koncie bankowym, aby uruchomić Kongresowe zasady ujawniania rachunków bankowych”.

Wielu Amerykanów rzuciło się w obronę spikera Johnsona: 

„The Daily Beast jest wściekły, że @SpeakerJohnson nie jest bogaty, skorumpowany ani bogaty przez to, że jest skorumpowany. Nie prowadzi podejrzanych interesów. Jako kongresman nie handluje akcjami” – republikanin Matt Gaetz, z Florydy, opublikował na X.

Kongresmen Chip Roy z Teksasu dodał: „A więc, jeśli chodzi o dokładność, jest on obecnie podobny do wielu Amerykanów, a jednocześnie radzi sobie z wychowywaniem dużej rodziny? Co za potwór”.

"Szalone czasy, gdy niektórzy postrzegają to jako powod to ataku przeciwko prawodawcom, którzy nie wykorzystują aktywnie wiedzy poufnej do zarabiania milionów dolarów" – napisał dziennikarz Charles Payne.

Polonia News: Warto tutaj przypomnieć Nancy Pelosi, która jako Spiker Kongresu miała tak "dobra rękę" do wybierania akcji, że powstawały grupy internetowe do śledzenia i kopiowania jej zakupów.