Monday, December 25, 2023

Biden beszta media za negatywne relacje na temat gospodarki

Foxnews(.)com: Prezydent Biden ostro skrytykował media za negatywne relacje o gospodarce przed świętami.

Po opuszczeniu Białego Domu w sobotę przed spędzeniem Świąt Bożego Narodzenia w Camp David Biden został zapytany przez reportera o jego „perspektywy” dotyczące gospodarki na rok 2024. 

„Wszystko jest w porządku.” – odpowiedział Biden. „Zacznij relacjonować to we właściwy sposób” – dodał z uśmiechem.

Biden wielokrotnie krytykował prasę, zarzucając jej skupianie się bardziej na informacjach negatywnych niż pozytywnych, płynących od jego administracji. 

Jednak jego akceptacja wśród Amerykanów w dalszym ciągu osiąga najniższy poziom w historii, a sposób, w jaki radzi sobie z gospodarką, jest poważnym czynnikiem jego niepopularności.

Niedawny sondaż Fox News pokazuje, że tylko 14% Amerykanów uważa, że ​​polityka gospodarcza Bidena im pomogła, podczas gdy prawie połowa (46%) twierdzi, że jego administracja wyrządziła im krzywdę finansową. 

Pesymizm wobec gospodarki przekracza granice partyjne. Sondaż Fox News wykazał, że aż 61% Demokratów dołączyło do 93% Republikanów i 85% niezależnych, którzy twierdzą, że gospodarka jest w złym stanie. 

Demokraci są coraz bardziej zaniepokojeni startem Bidena w wyborach prezydenckich w 2024 roku. Średnia sondaży RealClearPolitics pokazuje, że w hipotetycznym rewanżu traci do byłego prezydenta Trumpa ponad dwa punkty.

Do innych czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na Bidena, zalicza się sposób, w jaki radzi sobie z granicą, kryzysy za granicą, w tym na Ukrainie i w Izraelu, problemy prawne nękające jego syna Huntera oraz niedawno wszczęte przez Republikanów Izby Reprezentantów dochodzenie w sprawie impeachmentu.