Tuesday, December 5, 2023

Dyrektor FBI twierdzi, że zagrożenie terrorystyczne wzrosło do najwyższego w historii poziomu

Foxnews(.)com: Dyrektor FBI Christopher Wray zeznał we wtorek, że zagrożenie terrorystyczne stojące przed Stanami Zjednoczonymi osiągnęło bezprecedensowy poziom od czasu ataku na Izrael z 7 października.

Senator Lindsey Graham, RSC, poprosił Wraya o opisanie obecnych zagrożeń stojących przed Stanami Zjednoczonymi podczas przesłuchania przed Senacką Komisją Sądownictwa.

„Powiedziałbym, że choć na przestrzeni lat mogły zdarzać się okresy, w których indywidualne zagrożenia mogły być tu czy tam wyższe niż obecnie, nigdy nie widziałem czasów, gdy wszystkie lub tak wiele zagrożeń zostało podniesionych, a wszystko dokładnie w tym samym czasie” – odpowiedział dyrektor FBI. 

Później powiedział Grahamowi, że od masakry w Izraelu 7 października , kiedy terroryści Hamasu brutalnie zamordowali co najmniej 1200 Izraelczyków, „prawdziwa galeria łotrów zagranicznych terrorystów” wzywa do ataków na USA.

„Od 7 października poziom zagrożenia osiągnął zupełnie nowy poziom” – podkreślił Wray.

„Działania Hamasu i jego sojuszników służą za inspirację, jakiej nie widzieliśmy od czasu, gdy ISIS uruchomiło swój tak zwany kalifat kilka lat temu.