Wednesday, December 27, 2023

Rzad USA pozywa największy chrześcijański uniwersytet w USA za zwodniczą reklamę

 Foxnews(.)com: Federalna Komisja Handlu (FTC) ogłosiła w środę, że pozwała Uniwersytet Wielkiego Kanionu (GCU), stając się drugą agencją pod rządami Bidena, która w ciągu ostatnich kilku miesięcy podjęła działania przeciwko największej szkole chrześcijańskiej w kraju, co według szkoły jest skoordynowanym atakiem wielu agencji przeciwko tej instytucji. Wczesniej, Departament Edukacji nałożył na szkołę karę w wysokości prawie 40 milionów dolarów za „fałszywą reklamę”.

W komunikacie prasowym FTC podała, że ​​złożyła pozew do sądu federalnego przeciwko firmie GCU, jej marketerowi Grand Canyon Education, Inc. oraz prezesowi i dyrektorowi generalnemu Brianowi Muellerowi, twierdząc, że oskarżeni stosowali oszukańczą reklamę i zaangażowali się w nielegalny telemarketing.

W skardze stwierdzono, że szkoła z siedzibą w Arizonie wprowadziła potencjalnych doktorantów w błąd co do czasu potrzebnego na ukończenie przyspieszonego programu, w oszukańczy sposób reklamowała szkołę jako organizację non-profit i nielegalnie dzwoniła do potencjalnych studentów, którzy podali swoje dane kontaktowe na stronie internetowej szkoły, ale poprosili o nie do kontaktu.

„Wielki Kanion oszukał studentów, podając się za instytucję non-profit i błędnie przedstawiając koszty i liczbę kursów wymaganych do uzyskania stopnia doktora” – stwierdził w oświadczeniu Samuel Levine, dyrektor Biura Ochrony Konsumentów FTC. „Będziemy nadal agresywnie ścigać tych, którzy chcą wykorzystać studentów”.

Departament Edukacji stwierdził w komunikacie prasowym, że GCU „fałszywie reklamowało” niższe koszty swoich programów doktoranckich, dodając, że około 98% studentów ostatecznie zapłaciło więcej niż reklamowany koszt. 

Na konferencji prasowej w zeszłym miesiącu prezydent szkoły, Brian Mueller, obiecał, że GCU złoży apelację od kary nałożonej przez DOE – największej, jaką agencja kiedykolwiek nałożyła – i zapewnił, że szkoła w żaden sposób nie wprowadza w błąd ani nie oszukuje uczniów.