Wednesday, January 17, 2024

Ted Cruz poparł Trumpa w wyborach prezydenckich

Foxnews(.)com: Senator Teksasu Ted Cruz poparł Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich we wtorek wieczorem i wezwał kraj do zjednoczenia się po stronie republikańskiego faworyta.

„Jestem dumny, że mogę poprzeć Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych” – powiedział Cruz w programie „Hannity”. „Nie mogę się doczekać, aby go entuzjastycznie wspierać”.

Cruz, który zaciekle walczył z Trumpem w prawyborach wyborczych w 2016 r., argumentował, że wyniki klubów w Iowa pokazały, że jest tylko jeden realny kandydat Republikanów.

„Iowa (pra wybory) było dominującym zwycięstwem Donalda Trumpa: muszę przyznać, że nie ma lepszego miejsca niż kluby w Iowa. Znam je doskonale. Mężczyźni i kobiety w Iowa traktują swoją odpowiedzialność niewiarygodnie poważnie. Kontrolują kandydatów – powiedział Cruz.

„To niesamowity proces i wierzę, że demokracja powinna się rozegrać. Ostatniej nocy się to udało i muszę powiedzieć, że zwycięstwo Trumpa było bezsprzeczne… Gratulacje dla prezydenta Trumpa za dominujące zwycięstwo” – powiedział Cruz. „I w tym momencie uważam, że ten wyścig się skończył”.

Trump zdobył w poniedziałek w Iowa, 51% głosów, odnosząc 30-punktowe zwycięstwo nad gubernatorem Florydy Ronem DeSantisem, który nieznacznie zapewnił sobie drugie miejsce nad Nikki Haley, byłą ambasador USA przy ONZ i gubernatorem Południowej Karoliny.

W niedzielę Trump uzyskał także poparcie senatora Marco Rubio z Florydy, innego byłego głównego konkurenta w 2016 r.