Friday, February 16, 2024

Już nikt nie pyta czy ale kto i kiedy zastąpi Bidena w walce o fotel prezydenta

Niedawne badanie wykazało, że prawie połowa amerykańskich wyborców uważa, że ​​istnieje szansa, że ​​prezydent Joe Biden nie zostanie ostatecznym kandydatem Partii Demokratycznej w 2024 r.

Dwadzieścia procent respondentów niedawnej ankiety przeprowadzonej na Uniwersytecie Monmouth stwierdziło, że jest „bardzo” prawdopodobne, że Biden zostanie zastąpiony, a kolejne 28% stwierdziło, że jest to co najmniej „w pewnym stopniu” prawdopodobne. Dziesięć procent stwierdziło, że zastępstwo byłego prezydenta Donalda Trumpa jest „bardzo” prawdopodobne, podczas gdy 22% uznało tę perspektywę za „dość” prawdopodobną.

Zaledwie 32% wyraziło pewność co do wytrzymałości psychicznej i fizycznej Bidena, a 51% stwierdziło to samo w przypadku Trumpa.

Według 'The Blaze,' Demokraci szykują "niespodziankę" i zaproponują aby Michele Obama zastąpiła Bidena. 

Jej kandydatura jest najbardziej prawdopodobna bo ludzie Obamy nigdy nie odeszli z administracji federalnej i na pewno pomogą w szybkim przejęciu władzy (tak jak robi to Tusk), tym bardziej, że krążą pogłoski, że Barack Obama już teraz ma poważny wpływ na kształt polityki Bidena.

- Na podstawie doniesień Just The News, i The Blaze.