Thursday, February 29, 2024

Nowy model Tesli na horyzoncie

W środę Elon Musk podał zaktualizowany harmonogram premiery nowej Tesli Roadster.

Dyrektor naczelny powiedział, że Tesla ma na celowniku wprowadzenie na rynek zaktualizowanej wersji pierwszego samochodu Tesli. Roadster oferowany będzie pod koniec roku 2025.

Dostawy te, powiedział Musk, nastąpią po ukończeniu przez Teslę projektu produkcyjnego modelu i zaprezentowaniu go pod koniec roku. Powiedział, że ten sportowy samochód „ma szansę stać się najbardziej oszałamiającym produktem wszech czasów”.

„Dziś wieczorem radykalnie zwiększyliśmy cele projektowe nowej Tesli Roadster” – powiedział miliarder w X. „Nigdy nie będzie drugiego takiego samochodu, jeśli w ogóle można to nazwać samochodem”.
Nowy Roadster, który Musk określił jako „wynik współpracy Tesli i SpaceX ”, doświadczył opóźnień w premierze ze względu na problemy z łańcuchem dostaw i inne niepowodzenia, odkąd dyrektor generalny Tesli po raz pierwszy oznajmił, że firma to zrobi.

Musk powiedział w środę, że samochód sportowy osiągnie „0–60 mil na godzinę < 1 s” i to „jest najmniej interesująca część”. Według strony internetowej Tesli, rezerwacja na Roadstera wymaga obecnie wpłaty 50 000 dolarów.

Producent pojazdów elektrycznych pracuje również nad platformą pojazdów nowej generacji.

- Na podstawie doniesień Fox Business.