Sunday, February 11, 2024

Sojusznicy Bidena przeszli do ataku, po raporcie który charakteryzuje go jako „staruszka ze słabą pamięcią”

Fox News: Jeden z sojuszników Bidena powiedział: „(Biden) Jest mądry. Daje sobie radę” "to poczucie, że nie jest on gotowy na tę pracę, to po prostu kupa bzdur.” 

W raporcie prokuratorzy napisali, że ostatecznie zdecydowano o nie przedstawieniu karnego oskarżenia wobec prezydenta za posiadanie tajnych dokumentów ponieważ jest on „starszym mężczyzną ze słabą pamięcią”.  

Osobisty prawnik Landrieu i Bidena, Robert Bauer, w programie CBS „Face the Nation”, określił raport Hura jako „tandetny” i pełen „nieprawdziwych stwierdzeń dotyczących faktów”. „Dochodzenie mogło zostać zakończone w ciągu dwóch, trzech miesięcy. Trwało ponad 15 miesięcy. I tak wraz z wnioskami prawnymi pojawia się zalew charakterystyki, przeinaczeń faktów, pejoratywnych komentarzy na temat prezydenta, które są niezgodne z polityką Departamentu Sprawiedliwości i norm. A to, jak widać w ciągu ostatnich 48 godzin, zostało szeroko skrytykowane przez ekspertów prawnych. Prokuratura tak nie robi. To tandetny produkt pracy” – powiedział w niedzielę Bauer.   

W czwartek wieczorem Biden zwołał konferencję prasową, podczas której odpowiadał na pytania mediów dotyczące jego jasności umysłu, pamięci i wieku po raporcie Hura. Podczas gdy Biden bronił swojego stanu psychicznego, pomylił egipskiego prezydenta Abdela Fataha El-Sisiego z „prezydentem Meksyku”, wywołując zaniepokojenie w kraju i za granicą. Krytycy wyśmiewali prezydenta za gafę, niektórzy postulowali przywołanie 25. poprawki, która określa porządek sukcesji prezydenta w przypadku niemożności sprawowania obowiązków przez prezydenta. 

- Na podstawie doniesień Fox News.