Sunday, March 3, 2024

W Teksasie miasto Austin jest „na krawędzi katastrofy”, niedobory policji osiągnęły poziom kryzysowy

Fox News: W lutym w części Austin przez kilka godzin nie było ani jednego funkcjonariusza policji.

Mieszkańcy miasta w Teksasie wyrażają oburzenie z powodu niedoborów kadrowych policji i dłuższych czasów reakcji na wezwania pod numer 911 w następstwie głosowania rady miejskiej za de-finansowaniem (odebraniem finansowania) wydziału w 2020 r. 

De-finansowanie policji było w 2020 roku popularnym hasłem wśród Demokratów którzy popierali Black Lives Matter.

Prezes Stowarzyszenia Policji w Austin, Michael Bullock, zwrócił uwagę, że stały spadek bezpieczeństwa publicznego stawia miasto na „kraju katastrofy”.

„Poprzednie rady i kierownictwo aktywnie działały przeciwko naszym funkcjonariuszom i wydziałom, co obecnie wpędziło nas w pogłębiający się kryzys kadrowy” – ostrzegł Bullock. „Dwukrotnie odrzucono nasz kontrakt lub pozwolono mu na wygaśnięcie. Każdego roku od 2017 roku traciliśmy więcej funkcjonariuszy, niż zatrudniliśmy.

W zeszłym roku wydział był na skraju załamania kadrowego po tym, jak 40 funkcjonariuszy złożyło dokumenty emerytalne po głosowaniu Rady Miejskiej większością 9 do 2 za zniesieniem czteroletniego kontraktu, na który miasto zasadniczo zgodziło się wcześniej, i zamiast tego przedłużeniem umowy o pracę na okres jednego roku. 

„W rezultacie” – kontynuował Bullock – „nasza kadra została cofnięta o co najmniej 15 lat, a jednocześnie mamy do czynienia ze wzrostem populacji o ponad 250 000 nowych mieszkańców. Połącz to z prokuratorem okręgowym, który zrobił to bardzo jasne, że jego priorytetem jest karanie funkcjonariuszy i uwalnianie przestępców, a nie bezpieczeństwo publiczne”. 

Obecnie czas oczekiwania na zgłoszenia alarmowe wynosi ponad 10 minut. Niektóre dzielnice pozostają bez personelu. Rada miasta powinna wyciągnąć wnioski z brutalnych przestępstw. Rok 2021 był najwyższy w historii pod względem zarejestrowanych morderstw i od tego czasu wskaźnik morderstw utrzymuje się na podobnym poziomie i wygląda na to, że rok 2024 nie będzie lepszy.

Rzecznik miasta powiedział Fox News Digital, że „zapotrzebowanie na dodatkowe zasoby dla policji pozostaje najwyższym priorytetem, a zarząd oceni jakie opcje są dostępne dla miasta”.

- Na podstawie doniesień Fox News.