Friday, April 26, 2024

DeSantis mówi administracji Bidena: Floryda „nie zastosuje się” do "woke" zasad ws. sportu kobiet

Administracja Bidena opublikowała w zeszłym tygodniu ostateczne przepisy Tytułu IX (ktory ma bronic praw dziewcząt i kobiet w sporcie), skutecznie ustanawiając „tożsamość płciową” jako klasę chronioną i wymagając od dziesiątek tysięcy szkół w całym kraju przyjęcia radykalnej ideologii gender, głównie kosztem dziewcząt. Floryda „nie zastosuje się”.

Według nieżyjącego już Bircha Bayha ze stanu Indiana, senatora Partii Demokratycznej, który formalnie przedstawił Kongresowi Tytuł IX w 1972 r., celem pierwotnego statutu było zajęcie się instytucjonalną dyskryminacją kobiet w programach i działaniach edukacyjnych finansowanych ze środków federalnych.

Administracja Bidena w zeszłym tygodniu wprowadziła zmiany, które wedlug byłej sekretarz edukacji Betsy DeVos podwazaja „półwiecze ochrony i możliwości dla kobiet i bezdusznie zastępuje je radykalną teorią płci, zgodnie z żądaniami skrajnej lewicy”.

Zgodnie z nowymi przepisami dyskryminacja ze względu na płeć obejmuje obecnie preferencje seksualne i „tożsamość płciową”. Molestowanie na tle seksualnym obejmuje obecnie „nękanie” na tej podstawie.

Departament Edukacji Bidena wyjaśnił, że szkoły nie mogą już oddzielać ludzi ani różnie ich traktować ze względu na płeć, podkreślając, że uniemożliwienie „uczestnictwa danej osoby w szkole (w tym w zajęciach bez względu na płeć) zgodnie z jej tożsamością płciową wyrządza tej osobie więcej niż szkodę de minimis .”

W rezultacie instytucje i programy finansowane ze środków federalnych muszą umożliwiać mężczyznom "trans" przebywanie w kobiecych szatniach i toaletach. Tym, którzy odmówią, grożą kroki prawne.

Sekretarz depratamentu Miguel Cardona powiedział w oświadczeniu: „Te ostateczne przepisy opierają się na dziedzictwie Tytułu IX poprzez wyjaśnienie, że wszyscy uczniowie w naszym kraju mają dostęp do szkół, które są bezpieczne, przyjazne i szanują ich prawa”.

Republikański gubernator DeSantis stwierdził w nagraniu wideo: „Floryda odrzuca próbę Joe Bidena dotyczącą przepisania Tytułu IX. Nie zastosujemy się do tego i będziemy walczyć”.

„Nie pozwolimy Joe Bidenowi próbować wciągać mężczyzn w działalność kobiet. Nie pozwolimy Joe Bidenowi podważać praw rodziców. Nie pozwolimy też Joe Bidenowi nadużywać swojego konstytucyjnego uprawnienia, próbując narzucić tę politykę na nas tutaj, na Florydzie” – dodał gubernator.

„Nie pozwolimy, aby Bidenowi uszło to na sucho” – kontynuował DeSantis, którego stan w zeszłym roku uznał wtargnięcie mężczyzn do kobiecych łazienek za przestępstwo. „Nie zastosujemy się”.

- Na podstawie doniesień Blaze News.