Thursday, April 4, 2024

Znana dziennikarka twierdzi że zawalenie się mostu w Baltimore to „genialny atak strategiczny”

Lara Logan to dobrze znane nazwisko w dziennikarstwie śledczym. Była główną korespondentką spraw zagranicznych CBS News i relacjonowała jedne z najważniejszych historii na świecie.

Kiedy jednak Logan zaczęła uczciwie przyglądać się temu, co liberałowie notorycznie nazywają prawicową histerią, takim jak sceptycyzm wobec szczepionki przeciwko Covid-19, oszustwa wyborcze w 2020 i alternatywne narracje z 6 stycznia, została potępiona jako „ gwiazda skrajnie prawicowych mediów ” (New York Times).

Najnowsze doniesienia Logan dotyczą tragicznego zawalenia się mostu Francis Scott Key Bridge w Baltimore w stanie Maryland.

26 marca, w dniu uderzenia w most, Logan weszła na X, aby zdemaskować to, co jej zdaniem stanowi wyraźnie „„strategiczny atak” na infrastrukturę krytyczną USA – najprawdopodobniej cybernetyczny”.

„Gdy tylko sprawa wyszła na jaw, władze twierdziły, że nie ma dowodów na jakiekolwiek nieprawidłowości” – mówi Pat.

Tak, to było dziwne, ponieważ nie mieli czasu na zbadanie sprawy, więc wydanie przez władze ostatecznego oświadczenia w jakiejkolwiek sprawie było niezwykłe, zwłaszcza biorąc pod uwagę charakter tego, co się wydarzyło” – mówi Logan.

Po rozmowach z wieloma osobami, w tym z niektórymi, którzy „pracowali w Baltimore od 30 lat”, niektórymi, którzy „pracowali przy atakach morskich” i innymi, którzy „nadal pełnią czynną służbę we wspólnocie wywiadowczej”, Lara przedstawia opinie o zawaleniu się mostu, która zupełnie nie zgadza się z oficjalnym oświadczeniem władz.

„Szczególnie jedna osoba od razu wiedziała, od pierwszej chwili, gdy zobaczyła ten statek, gdy nie znajdował sięw kanale, a tam powinien być, gdy płynie na most” – wyjaśnia.

Co więcej, „wielu specjalistów wywiadu” powiedziało Larze, że „wiedzieli od chwili, gdy to zobaczyli”, że zderzenie „było techniką… ponieważ [oni] stosują tę technikę na obcych polach bitew”.

„Nazywa się to «podszywaniem się» atak na GPS" – powiedzieli jej, „zanim załoga statku rzuci kotwicę lub zrobi wszystko, co w jej mocy, aby spróbować skorygować kurs, jest po prostu za późno”.

PN: To przypomina zakłucenia GPS nad Polską. Rosja albo przygotowuje sie do podobnej akcji w Polces albo bezczelnie sygnalizuje "To my".

- Na podstawie Blaze i Blaze TV.