Wednesday, May 22, 2024

Biden wypuszcza na rynek 1 milion baryłek benzyny, próbując obniżyć ceny przed wyborami

 Biały Dom ogłasza uwolnienie ponad 1 miliona baryłek benzyny z rezerwy benzyny w północno-wschodnim regionie kraju w celu obniżenia cen w obliczu szybko rosnącej inflacji przed listopadowymi wyborami.

Administracja prezydenta Bidena stwierdziła, że ​​jest świadoma zmagań przeciętnych Amerykanów z kosztami żywności, zwłaszcza przed sezonem wakacyjnym.

„Administracja Bidena-Harris jest skupiona na obniżaniu cen przy dystrybutorach dla amerykańskich rodzin, zwłaszcza że wyruszają w drogę w letnim sezonie” – stwierdziła w oświadczeniu sekretarz ds. energii Jennifer Granholm.

Kontynuowała: „Strategicznie uwalniając tę ​​rezerwę pomiędzy Dniem Pamięci a 4 lipca, zapewniamy wystarczające przepływy dostaw do trzech stanów (obszaru) północnego wschodu w czasie, gdy ciężko pracujący Amerykanie najbardziej tego potrzebują”.

Ropa będzie pompowana z magazynów w New Jersey i Maine, wypuszczając każdorazowo 100 000 baryłek.

Urzędnicy twierdzą, że rozłożone w czasie uwalnianie zapewni konkurencyjne ceny i skuteczną dostawę do sprzedawców detalicznych przed sezonem wakacyjnym.

W 2022 r. krajowe strategiczne rezerwy ropy naftowej zostały intensywnie wykorzystane w wyniku sankcji nałożonych na Rosję po inwazji na Ukrainę. Jak wynika z danych federalnych, rezerwy ropy naftowej osiągnęły w zeszłym miesiącu około 364 mln baryłek, co oznacza spadek o 43% w porównaniu ze styczniem 2021 r., kiedy urząd objął prezydent Biden.

Sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała reporterom, że inicjatywa ta stanowi część szerszego programu Bidena „mającego na celu obniżenie kosztów gazu i energii – obejmujący historyczne uwolnienia ze Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej i największą w historii inwestycję w czystą energię”.

Według statystyk AAA, ogólnokrajowe ceny benzyny kształtują się obecnie na poziomie około 3,60 dolara za galon.

- Na podstawie doniesień Fox Business.