Sunday, May 26, 2024

Dowódca Marynarki Wojennej: Widzimy próby penetracji baz przez cudzoziemców „dwa lub trzy razy w tygodniu”

W piątkowej audycji programu „America’s Newsroom” na kanale Fox News oficer dowództwa sił floty USA admirał Daryl Caudle stwierdził, że próby penetracji baz wojskowych przez cudzoziemców "zdarzają się coraz częściej. To coś, co widzimy prawdopodobnie dwa lub trzy razy w tygodniu."

„To tylko marynarka wojenna”.

Caudle dodał: „Często mają paszporty i dokumenty. Ale w żaden sposób, w żadnym kształcie ani formie nie są upoważnieni do przebywania w naszej bazie i naprawdę trudno nam określić motyw leżący u podstaw tego typu spraw. ... "To są Rosjanie, Chińczycy i różnych narodowości.”

Bill Hemmer (reporter): Poza tym w ciągu ostatnich sześciu miesięcy pojawiło się kilka doniesień, ze . nad bazami wojskowymi w Ameryce przelatują dwa lub trzy drony na  tydzień.

Admirał Daryl Caudle: Nie ma wątpliwości

Bill Hemmer: Jak sobie z tym radzicie?

Admirał Daryl Caudle: Cóż, ulepszamy nasze możliwości wykrywania tego, obrony przed tym i upewnienia się, że nasi ludzie są przeszkoleni, aby faktycznie temu przeciwdziałać. ... Ogólnie rzecz biorąc, to są drony, które można kupić komercyjnie na Amazon lub gdziekolwiek indziej. Trudno jednak odróżnić to od próby szpiegostwa.