Saturday, May 25, 2024

Sikorski znowu "się wypowiedział" i nikt w Polsce tego nie zauważył?

Komentarz:

 Otworzyłem dzisiaj telefon i Google zaserwowało mi nagłówek który po tłumaczeniu brzmi tak: "USA uderzą na rosyjskie wojska, jeśli Rosja użyje broni nuklearnej."

Amerykański Newsmax donosi: Minister spraw zagranicznych Polski Radek Sikorski oświadczył w sobotę w ekskluzywnym wywiadzie dla „The Guardian”, że Stany Zjednoczone poinformowały Rosję, że w przypadku użycia broni nuklearnej Amerykanie uderzą na siły rosyjskie bronią konwencjonalną.

Co najmniej trzy refleksje przyszły mi do głowy. Pierwsza to to, że Sikorski to najgłupszy Minister Spraw Zagranicznych w historii Polski który swoimi słowami może wywołać wojnę światową.

Druga to pytanie kto w USA ufa jeszcze temu facetowi aby podzielić się z nim tego typu doktryną.

I trzecia, że teraz już wcale się nie dziwie temu, że pan Prezydent Andrzej Duda nie zgadza się na powołanie nowych ambasadorów którzy mogą być takimi samymi krety**** jak Sikorski.

O tej sprawie na razie bardzo mało się nowi USA ale jeśli do wtorku nic ciekawego się nie wydarzy to temat wróci, i w USA wszyscy dojdą do wniosku, że Polski rząd to banda debili. Prawdopodobnie mieliby rację.

Krzysztof dla Polonia News