Sunday, June 30, 2024

Rodziny poległych krytykują Bidena za kłamstwo podczas debaty, że ​​pod jego rządami nie zginął żaden żołnierz amerykański

 „Potrzebowałem wykazać się całą powściągliwością, żeby nie walnąć pięścią w telewizor”.

Rodziny poległych żołnierz są wściekłe z powodu kłamstwa wygłoszonego przez prezydenta Joe Bidena podczas czwartkowej debaty prezydenckiej. Biden skłamał, gdy oznajmił, że pod jego rządami jako prezydent nie zginął żaden żołnierz amerykański – kłamstwo, które spowodowało, że rodziny poległych żołnierzy poczuły się „zlekceważone”.

Podczas pierwszej debaty prezydenckiej z byłym prezydentem Donaldem Trumpem Biden próbował wychwalać sukces swojej polityki zagranicznej.

„Prawda jest taka, że ​​jestem jedynym prezydentem w tym stuleciu, który – w tej dekadzie – nie ma żadnego żołnierza na świecie, tak jak on” – fałszywie stwierdził Biden.

To stwierdzenie jest udowodnionym kłamstwem.

Od czasu obecności Bidena w Białym Domu w zagranicznych atakach zginęło 16 żołnierzy amerykańskich.

Podczas źle przygotowanego i katastrofalnego wycofania się z Afganistanu, 26 sierpnia 2021 r. w Kabulu zginęło 13 amerykańskich żołnierzy. Podczas oficjalnego odbierania trumien żołnierzy zabitych w ataku bombowym Biden został sfotografowany jak jedną rękę trzyma na sercu (zgodnie z protokołem) a drugą podnosi aby popatrzeć na zegarek 

W styczniu w ataku w Jordanii zginęło trzech żołnierzy amerykańskich.