Monday, June 17, 2024

Trump zachęca wyborców, aby na rachunkach w restauracjach pisali „nie dla podatku od napiwków”

Były prezydent Trump w piątek zachęcał swoich wyborców do pisania na rachunkach w restauracjach w celu rozpowszechniania informacji o jego propozycji zniesienia podatków od napiwków.

Trump wygłosił te uwagi podczas obiadu z okazji jego 78. urodzin, który odbył się w West Palm Beach z udziałem członków Klubu 47. Były prezydent powiedział zebranym, że w ramach planu dalszych obniżek podatków zniesie podatki od napiwków dla „pracowników restauracji, pracowników branży hotelarsko-gastronomicznej i wszystkich innych osób otrzymujących napiwki”.

Trump po raz pierwszy zaproponował pomysł zniesienia podatków od napiwków podczas niedzielnego wiecu w Las Vegas w stanie Nevada. Trump powtórzył te pomysły podczas przemówienia na „Konwencji Ludowej” w sprawie działań w sprawie punktu zwrotnego w stanie Michigan w sobotę. „Ogłosiłem, że wyeliminuję podatki od prezentów dla pracowników restauracji i gościnności. A dla każdego, kto polega na napiwkach, koniec z podatkami od napiwków! Żadne” – powiedział Trump, zauważając, że Kid Rock zgodził się z sugestią pisania na ten temat na rachunkach z restauracji.

„Myślę, że to będzie świetna rzecz. Wiecie, że na to zasłużyli” – powiedział Trump, dodając: „ktoś, kto wykonuje dobrą robotę, nie powinien płacić od tego podatku. Zatem skończymy to natychmiast, ze skutkiem natychmiastowym, gdy wejdziemy."

- Na podstawie doniesień Fox News