Monday, July 1, 2024

Chicago Tribune apeluje do prezydenta Bidena o wycofanie się z wyścigu do Białego Domu

Chicago będzie w tym roku gospodarzem Narodowej Konwencji Demokratów, a Chicago Tribune apeluje do prezydenta Bidena o wycofanie się z wyścigu.

„Biden jest uosobieniem tego, co wielu Amerykanów dobrze zna, gdy opiekuja się starszymi rodzicami, partnerami, przyjaciółmi idziadkami: mężczyzna, który obecnie stara się utrzymać tok myślenia i śledzić złożone fakty, człowiek, który denerwuje się pod presją czasu, człowiek, który stał się bezbronny, a jednocześnie znacznie mniej samoświadomy” – napisała redakcja „The Tribune”. W artykule redakcyjnym dodano, że wszyscy postrzegają obecnie drugą kadencję prezydenta Bidena jako „śmieszny pomysł”, pisząc, że Biden powinien „być prezydentem na jedną kadencję, który teraz ujrzał światło dzienne, jeśli chodzi o jego własne możliwości w obliczu kryzysu i szczególne wymagania związane z byciem Prezydentem Stanów Zjednoczonych.”

W dalszym ciągu tekstu rzucono cień na intencje administracji Bidena, pisząc, że Biały Dom „namalował obraz fikcyjnej żywotności poznawczej” obecnych zdolności umyslowych 46 prezydenta i że „ukrywali rzeczywistość, którą według nich musieli widzieć.”

„Tribune” zakwestionował lojalność lewicy, pytając, dlaczego nadal będzie ona wspierać Bidena pomimo jego występu w debacie. „Udawać, że jest najlepszym wyborem partii przez kolejne cztery lata? Jak na partię, która uwielbia oskarżać Republikanów o kłamstwa, to całkiem nieźle” – napisano.

- Na podstawie doniesień Fox News.