To nie przypadek. Przez kilka tygodni słyszeliśmy o odrodzeniu religijnym w Wielkiej Brytanii, zwłaszcza wśród młodych mężczyzn. A teraz to:
Księża katoliccy w Wielkiej Brytanii będą musieli zgłaszać przypadki molestowania seksualnego dzieci — nawet jeśli zostaną ujawnione w spowiedzi — zgodnie z rządowym planem, który według przywódców Kościoła narusza świętą doktrynę. W liście z wtorku, do którego dotarł serwis Pillar News, brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potwierdziło, że „nie będzie żadnych wyjątków w zależności od tego, gdzie otrzymano ujawnienia, w tym w konfesjonale”.
PN: Tak Lewica walczy o dusze nasze i naszych dzieci. Podobne wiadomości przychodzą z innych krajów a nawet z amerykańskich stanów. Hollywood w swoich programach telewizyjnych i filmach również pokazuje, że ujawnianie tego, co zostało powiedziane podczas świętej spowiedzi, jest rzeczą dobrą i moralną.
- Na podstawie Washington Times.