On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Sunday, February 20, 2011

Co-tygodniowy Przegląd Prasy

Czy prawda może jeszcze wygrać z manipulacją?
Rp.pl: Czwartkowa konferencja prasowa w sprawie katastrofy smoleńskiej zorganizowana przez rosyjską państwową agencję prasową RIA Nowosti tym się różniła od piątkowej konferencji polskich prokuratorów, którzy wrócili z Moskwy, czym agitowanie różni się od informowania, a propaganda od informacji.

Pyjas — koniec mitu?
Newsweek.pl: Sprawa śledztwa w sprawie zabójstwa Stanisława Pyjasa pokazuje, że poszukiwanie prawdy może mieć czasem wysoką cenę.

Gra pod prąd
Forbes.pl: Uskrzydlona powodzeniem swojej niedawnej oferty publicznej Giełda Papierów Wartościowych wzięła się za ekspansję na rynku energii. Cel – przejąć rosnące obroty i zyski Towarowej Giełdy Energii.

Rosjanie i Polacy o katastrofie smoleńskiej - Lekcje znieciepliwienia i cierpliwości
Polityka: Po serii konferencji prasowych na temat smoleńskiej katastrofy, które odbyły się tak w Moskwie, jak i w Warszawie trudno uznać, że nasza wiedza się poszerzyła.

Polacy i PO - małżeński kryzys, ale bez rozwodu
Polska Times: W każdym związku bazującym na emocjach i ślepym prawie miłości pierwszy poważny kryzys przychodzi po czterech, pięciu latach. A tyle właśnie trwała miłość Polaków do Platformy Obywatelskiej. Ale też nie każdy taki kryzys kończy się rozwodem.

Akcja Treblinka
Tygodnik Solidarność: W zespole „Akta Jana Gozdawy-Gołębiowskiego” będącego częścią zasobu Archiwum Akt Nowych, znajdują się materiały archiwalne dokumentujące akcję pomocy uwięzionym Żydom w obozie w Treblince.