On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Friday, July 28, 2017

Zaprojektuj paszport na 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Radość z odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku jest zawsze wspaniałą okazją do świętowania. Pamiętam czas, kiedy tej rocznicy nie było w kalendarzach, dlatego 100 lat Niepodległej warto uczcić w sposób szczególny, razem ze wszystkimi Polakami. Stąd zrodził się pomysł stworzenia czegoś nowego, co będzie powodem do dumy z bohaterstwa i poświęcenia naszych przodków, tych którzy przelewali krew za wolność Polski i tych, którzy ciężko pracowali, gdy odzyskała niepodległość. Chcemy upamiętnić te wydarzenia w zaprojektowanym wspólnie paszporcie.

Pierwszy raz każdy Polak będzie mógł zdecydować, który motyw graficzny znajdzie się w książeczce paszportowej głosując na najważniejszą, jego zdaniem, postać, wydarzenie, miejsce lub symbol związany z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

http://zaprojektujpaszport.gov.pl/

Mariusz Błaszczak
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji