Saturday, April 6, 2019

Rozzłoszczona Pelosi uderza pięścią w podium wołając "Pokaż nam zeznania podatkowe."

ABC News/Gateway Pundit
Przewodnicząca Kongresu Nancy Pelosi (D-CA) uderzyła w pulpit w trakcie briefingu prasowego w czwartek, kiedy zażądała wydania zeznań podatkowych (**) Trumpa oraz wydania raportu Muellera.

"Pokaż nam raport Muellera" - powiedział Mówca Pelosi, waląc w pulpit. "Pokaż nam zeznania podatkowe. i nie ustąpimy tylko dlatego, że powiedziałeś „nie” za pierwszym razem. ”

Przewodniczący komitetu House Ways and Means, kongresmen Richard Neal (Demokrata z Massachusetts), wysłał list do urzędu podatkowego (IRS) w środę, domagając się zeznań podatkowych prezydenta Trumpa na lata 2013–2018, a także kilku przedsiębiorstw Trump. CNN powiadomiło o tym w środowy wieczór. „Czy to wszystko?” zapytał Trump reportera który go o to pytał w środę. Trump powiedział, że Demokraci poddają się, ponieważ zazwyczaj pytają o ostatnie 10 lat jego zeznań podatkowych.


"Do czasu, gdy nie będę poddawany audytowi, nie jestem skłonny tego zrobić" - powiedział Trump. 

Demokraci pracują również nad otrzymaniem pełnego raportu Trumpa Muellera bez redakcji (czyli chcą by Trump złamał prawo* bo prawo mówi, że źródła tego raportu musza być tajne). Demokraci i ich stenografowie w mediach byli oszołomieni, gdy prokurator generalny Bill Barr opublikował 4-stronicowe streszczenie „głównych ustaleń” Muellera w sprawie rosyjskiego śledztwa i doszedł do wniosku, że Trump nie spiskował z Kremlem. Zgodnie z przeciekiem z zespołu Muellera do New York Timesa, specjalny zespół doradców demokratów jest sfrustrowany, ponieważ twierdzą, że raport jest bardziej szkodliwy dla Trumpa niż ujawnił Barr.

-----------
* To Demokraci uchwalili prawo zakazujące publikowania pełnych tego typu raportów w obawie o ujawnienie źródeł i informacji tajnych a ważnych dla działalności rządu. Uchwalili to prawo gdy miał się ukazać raport o Clintonie.

** Nie prawa nakazującego prezydentowi, lub kandydatowi na prezydenta, ujawnienia rozliczeń podatkowych (a tym bardziej pełnej dokumentacji czego chcą Demokraci) jest tylko 40 letni zwyczaj.