Nasze Projekty / Our Projects

Support our Indiegogo campaign. Its goal is to finance a self-publication of a book about the Battle of Warsaw.

Donate as little as $1 and get your name mention on the website and a Facebook page.

Wspomóż kampanię crowdfunding-ową na Indiegogo której celem kampanii jest wsparcie publikacji kiążki w języku angielskim o Bitwie Warszawskiej.

Jeśli zdecydujesz się nas wesprzeć kwotą $1 lub 4zł to w nagrodę twoje nazwisko będzie wymienione na website i stronie na Facebook.


Monday, February 3, 2020

Ile jest warta Polonia?

Okazuje się, że dla polskich polityków Polonia ma swoją ścisłe określoną wartość w złotówkach. 100 milionów złotych. Skąd o tym wiemy? Bo wybuchł kolejny konflikt na "szczytach władzy" w Polsce a chodzi właśnie o te 100 milionów jakie do tej pory miał do dyspozycji Senat a które były przeznaczone na różne programy polonijne(*). 

O to kilka linków, z obu stron barykady (niestety nie można już liczyć na bezstronność mediów) które mogą pomoc państwu w zapoznaniu się z problemem:


(*) Chciałbym aby nie było tutaj żadnych wątpliwości. Nigdy nie wystąpiliśmy do żadnych polskich organów rządowych, w tym Senatu, o finansowe wsparcie naszych projektów ponieważ obawiamy się, że przyjecie takiego wsparcia wiązało by się z oddaniem kontroli politykom a tego nie chcemy.