On September 1st Poland presented A REPORT ON THE LOSSES SUFFERED BY POLAND AS A RESULT OF GERMAN AGGRESSION AND OCCUPATION DURING WORLD WAR II, 1939-1945. The Report consists of three volumes: Volume A - A collection of studies; Volume B - Photographic documentary; Volume C - List of atrocity sites. The download will start automatically.

Saturday, April 11, 2020

Trump powołuje specjalne grupy od otwarcia ekonomi. Pół miliona zarażonych?

Hopkins map

Trump oświadczył, że decyzja o tym kiedy otworzyć Amerykę w czasie pandemii będzie dla niego największą, najważniejszą decyzją jaką kiedykolwiek podjął.

Prezydent Trump ogłosił, że 14 kwietnia powoła specjalną grupę doradców, "task force", do spraw otwarcia kraju i ekonomi. Grupa będzie się składała z lekarzy i liderów biznesu. Trump uświadczył, że będzie też druga, mniejsza grupa "task force" składającą się z dobrze znanych i szanowanych specjalistów.

Departament Skarbu oświadczył, że do 15 kwietnia większość Amerykanów otrzyma obiecaną pomoc finansową związaną z koronawirusem.

Gubernator stanu Michigan zaostrzył ograniczenia w poruszaniu się (do 1 maja). Nie można odwiedzać ani przyjaciół ani krewnych. Nie można tez udać się do domu wakacyjnego, jeśli się taki ma. Oczywiście są od tego wyjątki jak opieka nad osobami starszymi, chorymi, dziećmi lub zwierzętami domowymi. 

Los Angeles zamknięte do 15 maja. 

Gubernator stanu Nowy Jork już oświadczył, że nie otworzy stanu jeśli nie będzie masowych testów (dla milionów ludzi) na wirusa.

Bezrobocie rośnie w USA zatrważająco szybko (10 procent) a z nim bankructwa. W niektórych stanach większość bezrobotnych nie otrzymała jeszcze świadczeń (ponad 3 tygodnie) należnych im z tego tytułu ani nawet informacji czy i kiedy je otrzymają. 

USA ma już ponad pół miliona zarażonych i prawie 19 tysięcy zgonów. Samo miasto Nowy Jork ma już ponad 5800 zgonów.

Dochodzi coraz więcej sygnałów o umyślnym zawyżaniu liczb zachorowań i zgonów z powodu wirusa.